Diyarbakır'da PKK avı sürüyor

  • Ana Sayfa
  • Diyarbakır'da PKK avı sürüyor
Diyarbakır'da PKK avı sürüyor
Teröristlerin barınabileceği muhtemel bölgelerde operasyonlarına ağırlık veren Mehmetçik, dağlık ve ormanlık alanlarda PKK avına çıktıAbone ol

Diyarbakır-Muş karayolu Şenyayla mevkiinde teröristler tarafından kaçırılan 2 öğretmenin serbest bırakılmasının ardından bölgede hav montana seo a destekli operasyonlar başlatıldı.

Son zamanlarda artan terör olaylarına karşı alarma geçen Mehmetçik kırsal alanda teröristlerin barınabilecekleri bölgeleri ablukaya alarak operasyon sürdürüyor.

Teröristlerin eylem yapmalarını önlemek ve etkisiz hale getirmek için yürütülen operasyonlara helikopterler de havadan destek veriyor. Diyarbakır 7. Kolordu Komutanlığı General Galip Deniz Kışlası helikopter pistinden havalanan helikopterler operasyonların sürdüğü bölgeye özel eğitimli askerleri taşırken, arama tarama faaliyetlerinin sürdüğü bölgeler havadan helikopterler tarafından taranıyor. Kulp ilçesi ile Muş arasında bulunan Şenyayla mevkii ile birlikte Kulp-Hazro ve Lice-Bingöl kırsalında da geniş kapsamlı operasyonların sürdüğü bildirildi.

BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİNİN KARDEŞİNİ KAÇIRIP SERBEST BIRAKTIKategori : GÜNCEL